Natrętne myśli i lęk o zdrowie

Okolo 3 miesiace temu po zakupie cisnieniomierza zaczalem non stop mierzyc cisnienie po jednym wyniku nieprawidlowym zaczalem skanowac swoje cialo w obawie przed choroba serca, non stop mierzylem puls itd.,zaczęły się lęki przed wychodzeniem z domu,wyszukiwanie chorob i to dziwne odczucie odrealnienia ktore czuje po dluzszym siedzeniu w domu, teraz znowu sobie wkrecam,ze moje objawy to jakas schizofrenia:) Prosze o informacje,czy to nerwica, czy juz choroba psychiczna?:)

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym mogą diagnozować objawy i zaproponować odpowiednią formę leczenia.

Dzień dobry!

Dla postawienia jakiejkolwiek diagnozy konieczny jest osobisty kontakt, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!