Natrętne myśli i zmienne nastroje

Mam 19 lat boje się że mogę mieć jakąś chorobe psychiczną od ok 2 lat mam zmienne nastroje raz się śmieje a za chwile płacze bardzo sie boje o siebie zeby nie byc chora.Chce byc zawsze w centrum uwagi, bardzo dużo kłamie choć ostatnio mniej ale dalej. Nie umiem sie niczym cieszyć jakiś czas temu poroniłam i nie umiem o niczym innym myslec. Cały czas to mam w głowie ze moglabym miec dziecko a juz pewnie nie bd mogła zajsc w ciąze prosze pomóżcie nie chce byc inna.

Polecam psychoterapię Gestalt, która sprawdza się w takich wypadkach bardzo dobrze. Fakt poronienia nie jest jednoznaczny z problemami z zajściem w ciążę.
Pozdrawiam.

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

Sytuacja poronienia jest jedną z najtrudniejszych sytuacji emocjonalnych dla kobiety. Po stracie dziecka powrót do równowagi psychicznej wymaga czasu i dużego wsparcia ze strony innych bliskich. Biorąc pod uwagę przez co Pani przeszła zmienne nastroje,wyrażanie smutku, żalu po stracie poprzez płacz są częścią tej drogi. Jednak słusznie jest Pani zaniepokojona, bo stan ten trwa u Pani za długo. W związku z czym potrzebuje Pani teraz wsparcia ze strony specjalisty psychiatry, psychoterapeuty. Głęboka praca psychoterapeutyczna pozwoli Pani przepracować trudne emocje, uporać się z natrętnymi myślami i odzyskać wewnętrzną równowagę.

Polecam spotkanie z psychologiem. Poronienie jest bardzo silnie emocjonalną sytuacją, która odciska duże piętno w psychice kobiety. Najwyraźniej samodzielnie nie radzi sobie Pani z tym faktem i niezbędna byłaby pomoc specjalisty. Pozdrawiam.