Natrętne myśli na temat zdrady a szczęśliwy związek

Witam, jestem szczęśliwą narzeczoną, mam wspaniałego mężczyznę i nigdy nie wyobrażałam sobie że mogę mieć takie natrętne myśli. Nigdy ich nie miałam. Kiedyś spotykałam się z zajętym mężczyzną, był to romans bez zobowiązań, teraz kiedy jestem zakochana i szczęśliwa mam natrętne myśli na temat tamtego mężczyzny, boje się wymawiać jego imię, myśleć o nim i jego kobiecie a kiedy do tego dochodzi mam poczucie winy i czuje się nie fair wobec mojego narzeczonego. Proszę o radę jak wyzbyć się tych myśli

Podobne myśli mogą pojawiać się na różnym tle- zarówno potrzeb seksualnych czy fantazji, jak i lęku np przed stabilizacją. Warto przyjrzeć się, co przyciągało Panią, podobało się Pani w tamtym mężczyźnie? Być może obecnemu narzeczonemu tego brakuje (pomimo szeregu zalet i cech, za które go Pani kocha)? A także, co w tamtej relacji było interesującego- może właśnie brak zobowiązań, spontaniczność, "przygoda" itp, których nie ma w stałym związku? Odpowiedzi na podobne pytania pomogą Pani wyjaśnić skąd ( z jakich potrzeb czy emocji) biorą się natrętne myśli, a to z kolei pomoże znaleźć rozwiązania (czyli co można zrobić w obecnym związku, by podobne myśli się nie pojawiały).