Natrętne myśli o odchudzaniu

Witam, prosze o opinie. Zaczelam sie odchudzac w ciagu 3 mies schudlam 10 kg ale ciagle mi malo, lubie jedzenie ale po kazdym posilku mam wyrzuty ze zjadlam, najchetniej wgl bym nie jadla, obsesyjnie licze kalorie i spr wage. ciagle czuje sie otyla. Waze 48 kg, 160 cm.Co sie ze mna dzieje?. Nie moge przestac myslec o odchudzaniu .

Witam, utrata 10 kg w ciagu 3 miesięcy to duże obciążenie dla organizmu. Rozumiem, ze taka utrata wagi daje dużo satysfakcji, niemniej jednak chęć zgubienia kalorii zaczyna powoli kontrolować Pani życie (liczenie kalorii, wyrzuty z powodu zjedzonego posiłku). Zachęcam Pania do konsultacji z psychologiem, aby sprawdzić czy Pani odchudzanie nie idzie w kierunku zaburzen jedzenia. Zachęcam tez do konsultacji z dietetykiem. Pozdrawiam

Witam Panią,

Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk