Natrętne myśli o osobie

Witam.Mój problem jest trochę nietypowy ponieważ,od dłuższego czasu myślę o czymś a bardziej o kimś kto nie jest w moim życiu specjalnie ważny, zdarzało mi się to już wcześniej.Można by było to nazwać natrętnymi myślami.Nie potrafię się skupić w szkole ani na niczym innym, Nie chcę rozmawiać o tym z innymi ponieważ czuję że może to pogorszyć sytuację.Jest to ze mną od rana aż do czasu gdy idę spać.Co zrobić by pozbyć się tych "głupich" myśli ?

Witam,

Rozumiem, że wcześniej miał Pan taki problem i nie był on leczony?
Dobrze by było, gdyby poszedł Pan na konsultację do psychoterapeuty w celu omówienia problemu i rozważeniu podjęcia psychoterapii.

Jeżeli myśli są nadmiernie absorbujące, nie pozwalają się pani skupić na nauce i na co dziennym funkcjonowaniu to niezbędna jest porada psychologiczna. Natomiast czasami zdarza się, że jakieś myśli zaprzątają nam umysł i w niedługim czasie mijają. Być może z jakiegoś powodu ta osoba o której pani myśli w pewnym stopniu panią zaciekawiła. Może warto zastanowić się dlaczego akurat ta osoba - może coś w niej panią irytuje albo intryguje. Być może ta osoba stanie się dla pani kimś ważnym.