Natrętne myśli o tematyce seksualnej i nadmierne napięcie seksualne

Miewam natrętne myśli tematyki seksualnej, występuję u mnie także nadmierne napięcie seksualne, pobudzenie. Utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie, gdyż nie mogę się na niczym skoncentrować. W niektóre dni jestem pobudzona i w euforycznym nastroju w inne ospała, bez energii, mam obsesje lecz nie wiem czy powinnam to tak nazwać, sprawdzam po kilkanaście razy niektóre rzeczy np. czy wyłączyłam gaz, wzięłam kluczne, nastawiłam budzik, wzięłam telefon. Czy to może być zespół obsesyjno-kompulsyjny?

Może. Ale po dokładną diagnozę, opartą o szczegółowe dane z wywiadu klinicznego oraz badań testowych, proszę się zgłosić do gabinetu psychologicznego w Pani okolicy. Niestety tu na portalu nie mamy prawa stawiać diagnozy, gdyż nie ma ona żadnego oparcia w rzeczywistości bez osobistego kontaktu z daną osobą. Polecam jak najszybciej się zgłosić do psychologa i podjąć z nim psychoterapię. Jeśli chodzi o zaburzenia lękowe (a do takich należą obsesje i kompulsje) to najefektywniejsza jest terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam.

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatra. Podobne trudności mogą spełniać kryteria diagnostyczne ZOK, ale także na inne zaburzenia (np zaburzenia osobowości). Stwierdzić to jednak może specjalista podczas wnikliwego wywiadu i badania. Od razu także będzie mógł wskazać możliwości leczenia (psychoterapia, farmakoterapia).