Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli o zajściu w ciążę

Witam.Mam problem:czegokolwiek nie zrobię z chłopakiem boję się że jestem w ciąży.Kiedy leżymy na sobie ubrani w spodnie to potem mam lęki.Ostatnio miałam krótkie spodenki i bieliznę,chłopak dotykał ręką mnie po pośladku, nie wkładał palców pod bieliznę, takie podszczypywanie pieszczotliwe,zadziorne,teraz martwię się że coś na rękach mógł mieć-ejakulat,preejakulat, zapewnia że nie ma takiej opcji bo nigdzie sobie nie dotykał TAM.Czy to słuszne przypuszczenia czy wymyślone problemy?Proszę o pomoc
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Dzień dobry,

Jeżeli ma Pani powyżej 18 lat to proszę zgłosić się na konsultację do psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego. Jeśli mniej - to odpowiedniej dla Dzieci i Młodzieży.
Warto również zajrzeć na stronę edukatorów seksualnych - np.: ponton.org.pl

0

Dzień dobry!

Prawdopodobieństwo ciąży pojawia się wtedy, kiedy świeża sperma/ preejakulat znajdzie się wewnątrz pochwy lub w jej bliskich okolicach. W innych sytuacjach - nie.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Od opisanych pieszczot w ciążę Pani nie zajdzie. Za to widzę, że myśl o zajściu w ciążę budzi w Pani silny lęk. A lęk ma to do siebie, że często pod jego wpływem mamy skłonność do wyolbrzymiania różnych rzeczy czy przeceniania ryzyka.

Myślę sobie, że dobrym pomysłem mogłoby być pójście do lekarza, np. do zaufanego ginekologa, i wypytanie od czego można, a od czego nie można zajść w ciążę. A jeśli to nie uspokoi Pani obaw, to warto byłoby spotkać się z psychologiem i porozmawiać na temat tego, skąd w Pani tak silne obawy.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy