Natrętne myśli przy nerwicy lękowej

Mam 19 lat. Moja nerwica zaczeła się 3 lata temu. Po śmierci bliskiej mi osoby (wypadek samochodowy) . Moim pytaniem jest, czy np. myśli ciągle pojawiające sie w mojej głowie, o agresywnym charakterze (że np. oszaleję i wyjdę z łóżka, wezmę nóż i pozabijam wszystkich, co wywołuje atak paniki) są normalne dla nerwicy lękowej i natręctw? Czasami mam przed zaśnięciem różne obrazy przed oczami mi się pojawiają, np. że ktoś ucina sobie palce u rąk nożem... Bardzo lubię filmy kryminalne, o morderstwach itd. i może przez to one wywołują u mnie te lęki, pokazujące się w tych natrętnych myślach? Ciągle układam sobie w głowie różne sceny, że np. jadąc rowerem, będzie miał wypadek autobus i będę mogła ratować ludzi? Od zeszłego tygodnia chodzę na terapię, ale boję się powiedzieć o tych myślach, bo mnie w szpitalu zamkną.

Witam Panią!

Opisane przez Panią objawy są typowe dla nerwicy natręctw oraz nerwicy lękowej. Proszę nie obawiać się opowiedzieć o tym swojemu terapeucie. Im więcej szczegółów wymieni Pani w trakcie terapii, tym będzie ona bardziej efektywna. Otwartość i zaufanie względem terapeuty, są podstawą skutecznej terapii.

Sugerowałabym też, aby kategorycznie zrezygnowała Pani z oglądania filmów kryminalnych, gdyż ich oglądanie nasila natrętne myśli.

Pozdrawiam.