Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli u 18-latki, które dokuczają od 10. lat

Mam 18 lat. Dokuczają mi natrętne myśli. Zdaję mi się, że zaczęło się to jakieś 10 lat temu. Zaczęłam w swoich myślach obrażać osoby święte, nie chciałam tego, płakałam. Było to okropne uczucie, które towarzyszyło mi bardzo często. Jakiś czas potem doszły inne myśli i towarzyszące im czynności. Np: dotykaniem podłogi kilkakrotnie ręką, wymuszaniem kaszlu. I ciągnie się to do tej pory, lecz myśli i czynności są zupełnie inne. Potrafię podnosić się kilka razy z miejsca przez pół godziny. Mam dość.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Witam
Opisane przez panią objawy wskazują na to, że cierpi Pani na nerwicę natręctw. Leczy się to zaburzenie psychoterapią i taką powinna Pani rozpocząć jak najprędzej. Proszę poszukać w Pani okolicy psychoterapeuty, który pozwoli się Pani pozbyć objawów. Natomiast jeśli objawy są tak bardzo nasilone jak Pani o tym pisze, powinna Pani udać się do psychiatry. Farmakoterapia pozwoli Pani na normalne funkcjonowanie. Ale nie powinna Pani ograniczać się tylko do leków, lecz koniecznie też poddać się psychoterapii. Połączenie farmakoterapii i psychoterapii daje w przypadku nerwicy natręctw najlepsze wyniki.
Pozdrawiam
Agata Dusza

0

Dolegliwości, o których Pani pisze z pewnością sprawiają dużo cierpienia. Proszę nie czekać, zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego i poprosić o pomoc.
Jestem pewna, że gdyby mogła Pani poradzić sobie z natręctwami sama, już na pewno by Pani to zrobiła. Czas na pomoc lekarza specjalisty i psychoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy