Natrętne myśli u 21-latka

Witam ,mam pewien problem ,boje sie własnych myśli ,czuje ze eksploduje. Kontroluje sie ,ale boje sie ze kiedys stracę kontrole nad soba. Kiedys przeczytałem w necie o natrętnych myślach i wyczytałem ze pewna osoba miała myśli ze zabija kogoś z bliskich i teraz mnie takie myśli bez przerwy mecza. Czuje sie słabo i nie mam siły na nic. Czy to mi kiedys minie ? Pozdrawiam

Witam Pana.
Natrętne myśli czy czynności mogą zdarzać się każdemu, jednak kiedy zaczynają przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu warto udać się na konsultacje do psychoterapeuty.
Nie wiem czy tak jest u Pana, natomiast osoby, które w dużym natężeniu doświadczaj natręctw różnego rodzaju, mają często obawę, że skoro mają takie myśli to źle o nich świadczy, albo że te myśli mogą się spełnić, albo że samo myślenie o tym to tak jakby robienie tego. Są to błędne przekonania, które powodują napięcie, lęk i próby kontrolowania np. przez różnego rodzaju rytuały.
To oczywiście może Pana nie dotyczyć.
Jednak jeżeli te myśli utrudniają Panu życie i powodują, że brakuje Panu energii, nie warto czekać aż samo przejdzie, tylko podjąć działania i zgłosić się do psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/