Naturalne leki na WZW typu C u 65-latki

witam . moja mama została zdyskfalilikowana do leczenia interferonem i rybawifyną przy wzw typu c ma 65 lat ,ma podwywyzszone znacznie aspat i alat ,co powinna wtej sytuacji zrobić ?jakie leki inne brać żeby zatrzymać tego wirusa , obawiam sie takze z e wpowodu wieku takze jej odmowiono tak sadze ,jakie leki naturalne zastosować , diete mam czyma ale nic niepomaga .?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Postępowanie niefarmakologiczne w przewlekłym WZW C wymaga przede wszystkim wyeliminowania alkoholu! Nie ma jednoznacznych ustaleń co do diety.

W aptekach dostępne są bez recepty liczne leki „na wątrobę” mające działanie wspomagające, ale zanim Mama cokolwiek zacznie zażywać warto skonsultowac się z lekarzem! Nie ma leczenia domowego, jeśli podejrzewamy u siebie wirusowe zapalenie wątroby lub występuje żółte zabarwienie skóry lub gałek ocznych, nie warto leczyc się na własną rękę! Leczenie w domu polega na przestrzeganiu zaleceń lekarskich: spoczynkowym trybie życia, wyeliminowaniu alkoholu i leków mogących uszkodzić wątrobę, odpowiedniej diecie (lekkostrawnej, bez produktów wzdymających).