Natychmiastowe odbijanie, ulewanie pokarmu i dyskomfort w żołądku po zapaleniu trzustki

Jestem po zapaleniu trzustki grudzień 2013 r. Dieta trzustkowa. Od miesiąca po posiłku natychmiastowe odbijanie i po 1-2 h ulewanie pokarmu. Dyskomfort w żołądku jakby zaleganie pokarmu. Lekarz przepisał nolpazę nie pomaga. Wyniki enzymów trzustkowych w normie 204 U/l norma 320 i 57 U/l norma 20-100. Większych bólów nie odczuwam tylko ogromny dyskomfort w tym psychiczny. Trochę rozszerzyłem dietę - czy to może być powód takich objawów? TK i USG a także gastroskopia ok. Jestem po 2 eradykacjach..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga aby wykonać kontrolne USG jamy brzusznej.