Nauka 22-miesięcznego dziecka wskazywania palcem i naśladownictwa

Moj syn 22 m nie wskazuje palcem, raczej wzrokiem, nie chce nasladowac np jaki duzy itp, ale czasami robi pa-pa,kosi-kosi, ma swietny kontakt spoleczny nie boi sie obcych czy pomieszczen, ani zadnych zmian. Bawi sie zabawkami zgodnie z ich przeznaczeniem, ale rowniez kreci kolkami aut. Czasami maszeruje na palcach, ale rzadko. Neurolog nie stwierdzila autyzmu, ale zalecila terapie SI. Jak ja moge nauczyc go wskazywania palcem i nasladownictwa. Prosze o porady.

Witam,
Nie do końca rozumiem sens nauki naśladownictwa,ale widzę sens uzyskania konsultacji w ośrodku wczesnej interwencji,gdyż tam Pana wątpliwości zostaną rozwiane a dziecko,po diagnozie będzie mogło skorzystać z bezpłatnej stymulacji róznych stron rozwoju.Dostanie Pan też zadania do ćwiczenia w domu.