Nawet mama mówi, że jestem gruba:(

Mam prawie 14 lat, 164 cm i ważę 80 kg. Mama mi ciągle mówi, że jestem gruba i w ogóle wszyscy mi dogadują. Od kilku dni jestem na takiej diecie bez słodyczy i biegam po 30 minut dziennie. To znaczy tak w pierwszym tygodniu 2 minuty biegam 4 idę i to x 5. Co do obiadów nie mam nic do gadania, bo jem je w szkole np. makaron z mięsem mielonym (spaghetti) albo taką potrawę z ryby, mięso itp. a w domu na kolację mięso. Proszę o szybką odpowiedź :)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Niestety ilość dodatkowych kilogramów jest w Twoim przypadku bardzo duża.
Przed podjęciem decyzji o stosowaniu diety, konieczna jest konsultacja lekarska.
Musisz sprawdzić, czy otyłość powstała na tle nieprawidłowej diety i niewielkiej aktywności fizycznej, czy też przyczyną są zaburzenia funkcjonowania organizmu.

Dopiero po konsultacji możemy rozmawiać o odchudzaniu.
Proszę udaj się do lekarza i napisz ponownie.

Pozdrawiam ciepło