Nawilżanie gardła

Jak moge nawilżyć gardło? dużo pracuje głosem, wiec czasem czuje po prostu łaskotanie lub drapanie w gardle. Jak moge je oszczędzać? Czy są jakieś naturalne produkty, które nawilżają?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wysuszona śluzówka jest łatwym celem dla drobnoustrojów. By nawilżyć gardło, dobrze jest stosować preparaty z solą morską.Podczas mówienia powietrze wysusza śluzówkę w gardle. Gdy przez 20 minut będziesz mieć zamknięte usta, błona śluzowa wyprodukuje odpowiednią do nawilżenia ilość wydzieliny. Ostatnio reklamowany jest preparat Vokaler na wspomniane dolegliwości. Są to pastylki do ssania wspomagające błonę śluzowa gardła.