Nawracajaca wszawica u dziecka

Nawracajaca wszawica. Po raz 3 w tym roku borykam sie z wszawica u corki (3 raz po miesiacu). Przetestowalam preparaty z apteki, ocet, prostownice i nic, wrocily. Corka ma dlugie i geste wlosy akurat w kolorze wszy i gnid:( przed ost miesiac sporadycznie zdejmowalam jej martwe, biale gnidy a wlosy sprawdzam jej praktycznie codziennie. Czy jest jeszcze jakis sposob? Jakis lek na recepte? Nie chcialabym obcinac wlosow na zapalke, jest dopiero w II klasie...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najskuteczniejszym sposobem walki z chorobą jest oczywiście stosowanie szamponów zabijających pasożyta. Warto jednak pamiętać iż w tym przypadku pełne powodzenie kuracji warunkuje pozbycie się ewentualnie pozostałych gnid mechanicznie. Konieczne jest zarezerwowanie sobie ( w zależności od długości włosów) nawet 4-5h aby dokładnie przebrać włos po włosie. Warto także wygotować pościel i ubrania, które mogły mieć kontakt z patogenami.