Nawracające bąble na skórze po kąpieli w jeziorze

Jakieś 2 miesiące temu kąpałam się w jeziorze. Następnego dnia na przedramionach pojawiły mi się bąble wypełnione płynem, a dookoła nich czerwone swędzące plamki. Myślałam że to jednorazowa sprawa. Jednak od tamtej pory, pojawiają się one co jakiś czas, na udach na ramionach, na brzuchu. Czy to może być jakaś bakteria?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Dolegliwości mogą być związane z zapaleniem skóry. Wskazana jest konsultacja u dermatologa, który oceni podłoże zmian, zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.