Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawracające epizody krwawienia z nosa

Szanowni Państwo, Moja córka, lat 3 i 2 ma powtarzające się ataki krwawienia z nosa. Przez jakiś czas krew leci kilkukrotnie w dzień oraz w nocy. Leci intensywnie przez ok 20 min. Takie ataki mijają, wracają po kilku miesiącach. Zrobiliśmy morfologię, czas protrombinowy, czas kaolinowo-kefalinowy, fibrynogen - wyszły w normie (zbyt niskie MPV 5.8 fL). Laryngolog i pediatra nie wiedzą dlaczego ataki się powtarzają. Pani laryngolog zaleciła nawilżanie nosa Nozoilem. Z góry dziękuję za pomoc
ponad rok temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przyczyn, z powodu których pojawia się krwawienie z nosa jest bardzo wiele. U dzieci najczęstszą przyczyną są mikrourazy np. powstałe podczas dłubania w nosie. Często także w wyniku awitaminozy lub uogólnionej choroby naczyń może dochodzić do przedłużających się krwawień. Krwawienie z nosa powinno zostać zatamowane, sprzyja temu położenie na nasadzie nosa zimnego kompresu. W leczeniu stosuje się kauteryzację lub zakłada się tzw. tamponady. Jednak to już kwestia otolaryngologa bądź chirurga. Doraźnie polecałbym stosować np Rutinoscorbin oraz preparaty zawierające wit. A i K. Ma on działanie uszczelniające naczynia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy