Nawracające infekcje dróg moczowych u dwuipółlatki
Witam. Córka ma 2.5 roku. Od urodzenia choruje na powracające zakażenia układu moczowego. Bierze antybiotyk miesiąc przerwy i znowu antybiotyk. Jest po cystografii mikcyjnej. Wszystko ok. Usg nerek tez ok. A wyniki moczu leukocyty 100 a w osadzie 25. Posiew dobry. Skad takie leukocyty ? Czym to jest spowodowane? Lekarze rozkladaja ręce. Ile dziecko może brac antybiotyków...

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się szpitalnego oddziału zajmującego się podobnymi problemami.Jeśli nawroty występują po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu, wskazana jest diagnostyka w kierunku ognisk bakteryjnych w drogach moczowych lub w tkance śródmiąższowej nerek.