Nawracające infekcje grzybicze pochwy a probiotyki na odbudowę flory bakteryjnej

od dłuzszego czasu ciągle mam nawroty jakiś infekcji grzybicznych, robiłam wymaz z szyjki macicy na 3 bakterie i na szczescie wyszedł ujemny, ciągle jakieś antybiotyki . od sierpnia leczyłam kolejną infekcje, wybrałam wszystkie antybiotyki , zmieniłam diete radykalnie bielizne i reczniki piore w płynach dla dzieci, . od wczoraj zaczełam zazywac probiotyki na odbudowanie flory i zaczelo cos swedziec..;/ czy to mozliwe ze pochwa jest podrazniona i poki co bedzie tak swedziec? nie ma upławow!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nawracające infekcje grzybicze są najpewniej wynikiem stosowania przewlekle antybiotyków, które wyjaławiają prawidłową florę bakteryjną. Oprócz leczenia p/grzybiczego warto stosować wspomniane przez Panią probiotyki zawierające bakterie kwasu mlekowego najlepiej w formie globulek dopochwowych.