Nawracające infekcje intymne

Od roku leczę się na nawracające infekcje intymne. Choruję na IBS,mam problem z żylakami odbytu,a od dłuższego czasu męczy mnie uporczywy świąd odbytu.Czopki Posterisan pomagają na krótko.Czy mogę stosować na ten świąd maść Pimafucin lub Pimafucort,które używam podczas leczenia infekcji intymnych?

Może Pani stosować Pimafucin na okolicę odbytu, Pimafucort też, ale krótko. Z powodu opisanych przez Panią dolegliwości i ich nawrotowego charakteru zaleciłbym wykonanie wymazu z pochwy na badanie mikrobiologiczne, aby dowiedzieć się, czy jest patologiczna bakteria, czy grzybica, które można by wtedy leczyć zgodnie z antybiogramem, a w przypadku nawracającej grzybicy leczenie powinno trwać nawet do 6 miesięcy. Nie wiem co oznacza skrót IBS. Wypowiadam się tylko nt. ginekologiczny. Żylaki odbytu to raczej pytanie do chirurga / proktologa.