Nawracające kolki i podejrzenie zwapnień: czy trzeba leczyć?

Mam 39 lat i od czerwca mam podejrzenie zwapnienia układu moczowego. Co miesiąc mam silne ataki z temperaturą do 40 stopni. Jeżeli nie bedę tego leczyć, jakie będą skutki ?
39 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Zwapnienia w układzie moczowym, w zależności od tego czego dotyczą, mogą być bardzo poważnym lub mniej schorzeniem.

Na pewno, w związku z nawracającymi atakami kolki nerkowej, przebiegającymi z wysoką gorączką wskazującą na objęcie procesem zapalnym miąższu nerek, powinna Pani być pod stałą opieką specjalisty nefrologa! Nie leczenie tego typu stanów może skutkować znacznym pogorszeniem funkcji nerek, ze schyłkową niewydolnością tych narządów i koniecznością leczenia nerkozastępczego.

W niektórych sytuacjach niestety niewydolność nerek jest nie unikniona. Zwapniałe narządy poza tym, że przestają działać stają się rezerwuarem bakterii i źródłem potencjalnego uogólnionego zakażenia i wymagają usunięcia ze względów życiowych. Odpowiednim leczeniem da się to odsunąć w czasie a nawet temu zapobiedz!

Proszę nie bać się wizyty u lekarza i koniecznie się do niego zgłosić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.