Nawracające problemy z trądzikiem u 32-latki

Witam, Mam 32 lata, jestem po jednej ciąży (rodziłam w sierpniu 2016 r.). Przed ciąża miałam problemy z trądzikiem, leczyłam się u dermatologa (leki miejscowe i antybiotyk). Teraz, od około pół roku, znowu zaczęłam mieć problemy z trądzikiem - na brodzie i lini żuchwy (bolące góle albo z ropą) oraz na skroniach ale tylko zaskórniki zamknięte. Uznałam, że to problemy hormonalne, zrobiłam badania: TSH 1,19 Ft3 3,03 Ft4 1,33 ATPO 12 FSH 7,4 LH 8,5 Estradiol 112,5 Testosteron 0,03 DHEA-S 66 Badania robione w 3 dniu cyklu. Tylko testosteron i DHEA-S mają wynik poniżej normy. Czy warto wykonać jeszcze dodatkowe badania czy można w tym wypadku jednak wykluczyć trądzik hormonalny i szukać jego przyczyny w innym miejscu. Zależy mi na wykonaniu kompletu badań wcześniej i dopiero z nimi udać się do lekarza.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym w pierwszej kolejności skonsultować się z dermatologiem.