Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawracające upławy i uczucie pieczenia

Od 7 miesięcy borykam się z problemem wciąż powracających upławów. Upławy bywają czerwone, białe, żółte, brązowe w różnych odcieniach i konsystencjach. Często towarzyszy im uczucie lekkiego pieczenia, jakby gorąca u wejścia do pochwy. Cytologie nie wykazywały grzybów ani bakterii, chociaż wg. ginekologów wygląda to na grzybicę. Przyjmowałam Gynoxin, Gynalgin, Clotrimazolum, Pimafucin, Pimafucort, Trioxal, a najdłużej miałam "spokój" po Macmiror Complex 500 (jakieś 3 tyg.). Co to może być? :(
KOBIETA ponad rok temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Witam serdecznie. Rzeczywiście objawy jakie Pani podaje sugerują wprost grzybiczą infekcję. Proponowałabym wykonać posiew z pochwy w kierunku patogenów. Dopiero po jego wyniku można zastosować odpowiednie, celowane leczenie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Badanie cytologiczne nie służy do identyfikacji rodzaju infejcji. W przypadku nawracających infekcji wskazane jest wykonanie posiewu ze ścian pochwy być może również z kanału szyjki macicy. Po ustaleniu rodzaju infekcji rozpoczęcie leczenia celowanego. Być może konieczne jest również leczenie partnera.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Wskazane wykonanie posiewu ze ścian pochwy/szyjki macicy
oraz badania ogółnego moczu. Po otrzymaniu wyników należy rozpocząć celowane leczenie być może również partnera.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy