Nawracające zakażenia grzybicze pochwy

Witam,
piszę, ponieważ mam bardzo duże problemy z zapaleniem pochwy. Stany zapalne pochwy do tej pory zdarzały mi się dwa razy do roku tak przez 7 lat, teraz stan zapalny pojawia się u mnie co miesiąc.
Miałam wykonane badanie cytologiczne, pół roku temu wyszło ok. Ostatnio miałam robiony wymaz z pochwy i okazało się, że to grzyby, wzięłam trzy opakowania g******* i doustne tabletki na grzybice pomogło na 3 tygodnie. Brałam też wcześniej m*******, g*******,p*******,m*********. Zdecydowałam się na test HPV i czekam na wyniki.
Wiem, że mam dużą nadżerkę, ale nie wiem co mam już z tym wszystkim zrobić. Początkowo nadżerka była mała, lekarz nie mówił nic o usuwaniu, a teraz nagle, że jestem nieodpowiedzialna. jeśli chce mieć dziecko i że ta nadżerka jest duża. Czuje się jakby to była moja wina .
Uprzejmie proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

W przypadku nawracających zakażeń grzybiczych pochwy należy w pierwszej kolejności wykonać podstawowe badania krwi, w tym przede wszystkim poziom glukozy, aby wykluczyć cukrzycę predysponującą do grzybic. Koniecznie trzeba też wykonać badanie ogólne moczu.
Drugą sprawą jest leczenie zakażeń grzybiczych. Aby było w pełni skuteczne powinno dotyczyć obojga partnerów! Najprawdopodobniej Pani partner również jest zakażony, z tym, że u niego nie występują objawy. Proszę poprosić o leki też dla niego podczas kolejnej wizyty u ginekologa.

Odnośnie "nadżerki" szyjki macicy, przed zajściem w ciążę najlepiej byłoby wyleczyć ten stan. Proszę przedyskutować to ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.