Nawracające zapalenie oskrzeli u 8-miesięcznego dziecka

Witam jestem mama 8miesiecznego kubusia pisałam wczesniej od kad skonczł poł roku zaczoł chorowac na nawracajace zapalene oskrzeli teraz choruje cały czas na czerwone gardło i kaszel do tego dostaje co chwile takiej kaszki na skurze dokładnie na plecach pani dktor wspmniała cos o refluksje ale on nigdy nie ulewał co robic ? czy to normalne zeby cał czas miał czerwone gardło i kaszel ma robiona inchalacje z purnikoru 2*125 i beroduor 10kropli i co miesiac jakis antybiotyk ręce mi opadaja

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dziecko przyjmowało antybiotyk juz wielokrotnie możliwe, że przyczyną tego jest infekcja grzybicza. Antybiotyk zaburza prawidłowa florę bakteryjną stwarzając możliwość do rozwoju grzybów. Nie można wykluczyć także infekcji o etiologii wirusowej.