Nawracający ból nogi po skręceniu stawu skokowego i ortezie

Witam serdecznie. W maju zeszłego roku doznałam skręcenia stawu skokowego w skutek upadku na schodach. Po wykonanym zdjęciu, zgodnie z zaleceniem lekarza ortopedy nosiłam ortezę. Niestety lekarz nie poinformował mnie o tym jak długo mam ją nosić, oraz po jakim czasie powinniśmy się spotkać na kontroli. Ortezę nosiłam 2-2,5tygodnia kula. Od ostatnich dwóch tygodni zauważyłam, że po chodzeniu w butach na obcasie boli mnie ów noga głównie przy palcach, jak również nieznacznie puchnie w tym miejscu. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę oszczędzać nogę, nosić wygodne obuwie. Jeśli te dolegliwości będą się utrzymywać to proszę ponownie udać się do ortopedy. Pozdrawiam.