Nawrót choroby po próbach odstawienia leków na stany lękowe

witam od kilku lat leczę się u psychiatry na stany lękowe Rexetinem ,jednak każda próba odstawienia powoduje nawrót choroby,czy to kiedyś minie,od 2 miesięcy wspomagam się Pramolanem a lekarz mówi żebym jeszcze nie wracała do Rexetinu,żebym wytrzymała,a ja już nie mam siły,proszę o poradę,dziękuję,Joanna B.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Leczenie farmakologiczne w Pani przypadku łagodzi/eliminuje/ objawy, natomiast nie leczy przyczyny występowania Pani trudności ("nawrót" przy próbach odstawienia leku). Stąd najlepiej poszukać ośrodka, w której stosowana jest psychoterapia (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, prywatnie).