Nawrót depresji, lęki i myśli samobójcze

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z depresja. Pierwszy raz Zachorowałem 8 lat temu. Wtedy niestety nie doleczylem. Teraz mam silny nawrót trwający ok 9 miesięcy. Nic mnie nie cieszy, mam ogromny problem z wyjściem do ludzi. Izoluje się w domu. Mam silne lęki, uporczywe myśli, brak pamięci, koncentracji. Bardzo źle znoszę stresujace sytuacje. Nie nadaje się aby pojsc do pracy. Pale po 2 paczki papierosów, nie mogę zapanować nad tym. Dopadają mnie myśli samobójcze. leczę się bez rezultatu.

Dzień dobry,

Nie pisze Pan na czym polega leczenie, ani jak długo ono trwa.
Jeżeli leczy się Pan wyłącznie farmakologicznie, to proszę rozważyć podjęcie psychoterapii (np.: PZP, Poradnia Leczenia Nerwic/.
Może Pan również rozważyć leczenie na oddziale stacjonarnym.
I najlepiej jak o tym wszystkim porozmawia Pan z własnym lekarzem /psychologiem?/, ponieważ to on zna Pana osobiście i Pana historię leczenia.

Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z kompleksowej pomocy specjalistów - zarówno ze strony farmakologicznej, aby wyregulować organizm jak i psychoterapeutycznej by znaleźć źródło i odzyskać prawdziwą motywację do życia, nie zaś tylko pobudzenie chemiczne organizmu. Można skorzystać z terapii prywatnej bądź w Poradni Zdrowia Psychicznego.