Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawrót depresji po leczeniu Setaloftem

Czy przy nawrocie depresji / leczony byłem setaloft przez 2 lata/po 3 miesiącach wróciła depresja. Czy jestem w stanie wyleczyć się witaminami i suplementami takimi jak b1.b3.b9.b12.b complex. magnez.selen.cynk.kwasy omega3. L -tryptofan.GABA.5 HTP. Deprim forte. Depresią num. Proszę o pomoc!
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam Pana,

Suplementy i witaminy mogą odgrywać jedynie rolę uzupełniającą włąściwą terapię depresji, którą stanowi terapia lekami przeciwdepresyjnymi oraz psychoterapia. Jednak jeśli rozwinęły się już objawy zespołu depresyjnego raczej nie uda się uzyskać poprawy objawowej jedynie z zastosowaniem suplementów diety (supplement =dodatek). Jeśli objawy depresji nawróciły po kilku miesiącach bez leczenia, warto uzupełnić terapię farmakologiczną psychoterapią skoncentrowaną na pracy nad mechanizmami warunkującymi nawroty depresji.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry,

Nie, witaminy/suplementy nie wyleczą Pana z depresji.

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy