Nawrót depresji po leczeniu Setaloftem

Czy przy nawrocie depresji / leczony byłem setaloft przez 2 lata/po 3 miesiącach wróciła depresja. Czy jestem w stanie wyleczyć się witaminami i suplementami takimi jak b1.b3.b9.b12.b complex. magnez.selen.cynk.kwasy omega3. L -tryptofan.GABA.5 HTP. Deprim forte. Depresią num. Proszę o pomoc!

Witam Pana,

Suplementy i witaminy mogą odgrywać jedynie rolę uzupełniającą włąściwą terapię depresji, którą stanowi terapia lekami przeciwdepresyjnymi oraz psychoterapia. Jednak jeśli rozwinęły się już objawy zespołu depresyjnego raczej nie uda się uzyskać poprawy objawowej jedynie z zastosowaniem suplementów diety (supplement =dodatek). Jeśli objawy depresji nawróciły po kilku miesiącach bez leczenia, warto uzupełnić terapię farmakologiczną psychoterapią skoncentrowaną na pracy nad mechanizmami warunkującymi nawroty depresji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Nie, witaminy/suplementy nie wyleczą Pana z depresji.

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.