Nawrót kaszlu po infekcji u 4-miesięcznego dziecka

Witam kilka tygodni temu moje dziecko ialo infekcje kaszel szczekajacy katar jednak bez temperatury obylo sie bez antybiotykow otrzymywala inhalacje z pulneo mucosolvanu , ponadto dawalam jej calcium i cebion infekcja minela jednak co pewien czas kaszle...raz rzadziej ostatnio czesciej dodam ze obecnie ma skonczone 4 miesiace np dzis zaklaslala 4 razy nie odrywa sie jest znow taki jakby szczekajacy nie ma goraczki ani kataru czy powinnam sie martwic i wezwac pediatre?prosze o odpowiedz....

Milena Lubowicz

Po infekcji nadwrażliwość oskrzeli może utrzymywać się nawet 6-8 tygodni i właśnie tym może być spowodowany kaszel. Proponuję wykonywać dziecku inhalacje z soli fizjologicznej. Gdyby objawy się nasiliły albo nie było poprawy proszę udać się na wizytę do pediatry.
Pozdrawiam