Nawrót krwiaka mózgu po jego usunięciu

Tata miał jak mówi lekarz stary krwiak na mózgu od jakiegoś uderzenia z przed 5=8 lat i ten krwiak neurochirurg usunął i teraz na drugi dzień dowiedziałam sie że ten krwiak narasta i znowu trzeba otwierać głowę , nie rozumiem tego jak stary krwiak może narastać proszę o szybką odpowiedż.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stary krwiak nie narasta bo został usunięty, jednak mózg jest obszarem o bardzo znacznym unaczynieniu i obecny może być wynikiem wynaczynienia się krwi z jednego z naczyń w jamę po tym usuniętym.