Nawrót nerwicy lękowej zdiagnozowanej w dzieciństwie

Dzień dobry, mam 20 lat, będąc małym dzieckiem (12 lat) miałam nerwice lękową- lekarze zdiagnozowali, natomiast moi rodzice nie chcieli mnie zamykać w ośrodku na 0,5 roku. Było bardzo ciężko, ale wyleczyli mnie sami. Potem nie miałam żadnych objawów, tylko nerwobóle. Ostatnio zauważyłam u siebie zawroty głowy, czasem czuję się jakbym miała zemdleć i boję się że to nawrót. Rzuciłam kawę (której piłam bardzo dużo), zaczęłam brać magnez, i pić melisę. Czy możliwy jest nawrót po tak długim czasie?

Dzień dobry,

Proszę udać się na osobistą konsultację do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w takim kontakcie mogą ocenić Pani objawy i zaproponować odpowiednie postępowanie. W przypadku zaburzeń lękowych podstawową metodą leczenia pozostaje psychoterapia.

Witaj, niestety jest to możliwe, dlatego udaj się jak najszybciej do specjalisty który rozwieje Twoje wątpliwości. Potwierdzenie tej diagnozy wcale nie musi zakończyć się "zamknięciem", najczęściej wystarcza psychoterapia (spotkania w gabinecie na które będziesz dojeżdżać sobie z własnego domku), wspomagana w razie potrzeby farmakologią. Pozdrawiam, Monika

Witam,
objawy zaburzeń lękowych, które były już uprzednio leczone mogą pojawić się w późniejszym okresie. Niemniej taka sytuacja nie musi dotyczyć Pani. Z tego względu zachęcam Panią do osobistej konsultacji u lekarza psychiatry. Tylko w ten sposób można bowiem postawić odpowiednie rozpoznanie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl