Nawrót żylaków po zabiegu usuwania żylaków

28 LISTOPADA MIAŁAM ZABIEG USUWANIA ZYLAKÓW NA NODZE PRAWEJ. W LUTYM POJAWIŁY SIĘ NA TEJ NODZE NOWE ŻYLAKI MINO ŻE NOSIŁAM POŃCYOCHĘ UCISKOWĄ

Witam serdecznie. Jest to czas wykonania kontrolnego USG dopplerowskiego, z oceną stopnia powodzenia zabiegu w zakresie doszczętności usunięcia zaplanowanych odcinków żylaków. Zwykle usuwa się jedynie ich część, licząc, że jeżeli usunięte zostanie źródło zarzucania krwi do układu żył powierzchownych, część poszerzonych żył zwęzi się i na powrót staną się wydolne. Jeżeli tak się nie stało, czas na leczenie uzupełniające - echoskleroterapię pianową lub miniflebektomię. Kwestia terminu leczenia - do końca wiosny lub od jesieni (trudności z utrzymaniem wymaganego terminu 1 miesiąca kompresjoterapii pończochą po ponownym zabiegu, gdy jest zbyt gorąco oraz zakazu opalania sie minium przez 1 miesiąc). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog