Nawroty hemoroidów po DGHAL

witam, jestem kobietą 34 lata, po pierwszym jak i drugim porodzie naturalnym wyszły mi hemoroidy ale udało się je zaleczyc,po 2 latach nastąpił nawrót, wyszły mi hemoroidy które już niestety nie dały się odprowadzić do odbytu, zrobiono mi zabieg DGHAL i rok czasu miałam spokój, ale teraz znów mam nawrót i hemoroidy wyszły mi jeszcze wieksze,nie dają sie odprowadzić do odbytu, moje pytanie jest takie czy jest sens usuwania ich DGHAL czy powinnam je już usunąć operacyjnie skoro mam naawrót?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji chyba lepszym wyjściem byłoby usunięcie ich operacyjnie.