Nawroty żylaków pomimo zabiegów

Witam serdecznie.Mam 32 lata i miałem już 3 zabiegi usunięcia żylaków i za tym 3cim razem wstawiono mi klipsy tytanowe aby uniknąć ich nawracania,lecz od dłuższego czasu odczuwam ból i czuję że żylaki powracają.Co mam dalej robić ponieważ w tym momencie czuję się jak królik doświadczalny,bo pomimo tylu zabiegów wszystko się nawraca?

Witam serdecznie, przyczyną żylaków jest obecność przewlekłej niewydolności żylnej - nadciśnienia żylnego i niewydolności zastawek żylnych, co powoduje odwrócenie prądu krwi - żylaki zamiast prowadzić krew do serca, ponownie prowadzą ją w stronę stóp. Dobrze wykonana operacja ma spowolnić przebieg choroby przez jak najbardziej doszczętne usunięcie żylaków a najlepiej ich źródła, na drodze najczęściej metod łączonych - operacja i skleroterapia. USG doppler pozwoli ocenić, czy są to żylaki resztkowe (nieusunięte), czy nawrotowe (nowe). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog - zapraszam do mojego gabinetu w Gliwicach w celu oceny, co jeszcze da się zrobić.