Negatywne myśli o swojej inteligencji

Od paru lat mam negatywne myśli na temat swojej inteligencji. W liceum doszło do tego, iż miałam poprawki, bynajmniej nie dlatego, że nie byłam w stanie się nauczyć.. ale przez swoje myślenie, że i tak jestem na to za głupia (dodam, ze wcześniej byłam świetną uczennica, miałam wiele talentów). Do dziś tak jest: czy to na studiach, tudzież nawet w życiu codziennym. Często boję się myśleć, mam blokadę, ogromnie się stresuję. Próbowałam zmienić myślenie, odstresować się - bezskutecznie. To powraca

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy ośrodek/terapeutę/, w którym może Pani podjąć leczenie psychoterapeutyczne (np.: PZP, prywatnie).

Dzień dobry.
Z Pani opisu wynika, że ma Pani samoocena jest nieadekwatna - zaniżona. Sposób w jaki myślimy osobie wpływa na nasze emocje i na nasze zachowanie. Być może obawia się Pani również jak zostanie odebrana przez innych? Może często wycofuje się Pani z różnych sytuacji z powodu swoich obaw? A może ma wymaga Pani od siebie bardzo dużo?
Zbyt silny stres może powodować, że trudno jest się skupić, zapamiętywać albo przypominać i w konsekwencji nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać naszych zasobów.
Samemu może być bardzo trudno sobie z tym poradzić, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty. W bezpiecznych warunkach mogłaby Pani lepiej zrozumieć źródła swojego problemu i rozpoznać mechanizmy, które te trudności podtrzymują. Pomoc psychoterapeuty przeważnie przyśpiesza i ułatwia wypracowywanie pożądanych, trwałych zmian.
Serdecznie pozdrawiam,
MB