Negatywne następstwa przyjmowania Hydroksyzyny

Witam. Chciałbym spytać o negatywne nastepstwa przyjmowania od dłuższego czasu hydroksyzyny. Nie regularnie. Powiedzmy 2 tabletki 25tki na tydz. Czy w ogóle je posiada jak np antybiotyki czy inne leki. Pozdrawiam.

Mikołaj Cyganok

Witam! Hydroksyzyna, podobnie jak inne leki posiada swój szereg możliwych działań niepożądanych, które mogą, ale wcale nie muszą wystąpić u osób ją stosujących. Wspomniana przez Pana ilość stosowanych dawek jest niewielka i nie powinna wywrzeć negatywnych skutków. Należy jednak pamiętać, że stosowanie Hydroksyzyny upośledza sprawność psychofizyczną,dlatego podczas jej przyjmowania nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Jeżeli zauważy Pan u siebie niepokojące objawy, proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem rodzinnym, lub tym, który zalecił stosowanie w/w leku.