Negatywne testy ciążowe a podejrzenie ciąży

Witam, mam problem, ponieważ podejrzewam u siebie ciążę. 2,5 miesiąca temu doszło do stosunku (stosunek był przerwany, ale nie mieliśmy żadnego zabezpieczenia). Od tamtego czasu wykonałam 17 testów ciążowych, wszystkie wyszły negatywnie. Czy tyle testów mogło się pomylić po takim czasie? Wydaje mi się, że brzuszek mi rośnie i się zaokrągla oraz piersi wydają mi się większe. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wystąpiły u mnie 3 krwawienia (trudno to nazwać miesiączką), ponieważ były bardziej skąpe i krótsze i mniej bolesne niż zawsze, a ostatnie krwawienie wystąpiło po 18 dniach. Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Objawy które Pani obserwuje rzeczywiście mogą wskazywać na ciążę. Została ona jednak jednoznacznie wykluczona przez 17 testów ciążowych. Jeśli testy zostały wykonane prawidłowo, to nie ma powodów sądzić, że może być Pani w ciąży. Tym bardziej, że jedyną okazją do zapłodnienia był pojedynczy stosunek przerywany. Pani objawy mogą wskazywać natomiast na pewne zmiany hormonalne, które mogą mieć wiele przyczyn. Jeśli sytuacja się nie unormuje, regularny cykl menstruacyjny nie powróci w najbliższym czasie, proszę się udać do lekarza ginekologa na wizytę kontrolną.

Pozdrawiam serdecznie!