Negatywne testy - czy mimo tego mogę być w ciąży?

Witam. 3 lipca miałam ostatni okres. Cykle mam regularne, co 28 dni. Dzisiaj jest 7 sierpnia i nie mam okresu. Robiłam dwa testy i są negatywne. Kochałam się ze swoim chłopakiem i był we mnie po wytrysku, ale zaraz wyszedł. Czy możliwa jest ciąża?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli stosunek był bez zabezpieczenia to jak najbardziej możliwe jest, że doszło do zapłodnienia.

Testy wykonywane z moczu wiarygodne są dwa tygodnie po odbytym stosunku, natomiast badanie krwi na poziom beta HCG można wykonać już tydzień po.

Pozdrawiam!