Negatywne wyniki testów ciążowych a skąpa miesiączka

Witam, mam problem,miesiączkę dostałam w terminie ale jest dość skapa. Robiłam test ciążowy 4 dni przed oraz w dniu spodziewanej miesiączki (z porannego moczu) testy wyszły negatywnie.Następnego dnia dostałam miesiączkę ale jest dość skąpa(inna niż zawsze).Ostanie kilka miesięcy miałam dość stresujące.Czy ten stres mógł dopiero teraz narozrabiać ?Podejrzewałam ciążę więc zrobiłam kolejny test( w czasie okresu) - wynik negatywny. Jak wezmę Srodki uspokajające to okres jest jakby bardziej obfity.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Środki uspokajające nie wpłyną na zwiększenie i bardziej obfite krwawienie. Inna zaś sprawa dotyczy przewlekłego stresu, który to z pewnością może odbić się na, powiedzmy JAKOŚCI menstruacji. To częste powikłanie. Możliwe iż doszło także do wahań hormonalnych, które także zaburzają cykl menstruacyjny kobiety. Test ciążowy warto wykonać najwcześniej w 14 dniu po stosunku.