Negatywne wyniki testów ciążowych i przyjmowanie leku na wywołanie miesiączki a brak okresu

witam, ostatnia miesiaczke mialam we wrzesniu, 3 testy negtywne, na usg ciazy nie widac. Dostalam pirmolut nor na wywolanie okresu, brałam 5 dni po 1 tabl, minely 3 dni od odstawienia a miesiaczki dalej nie ma. Co moze byc powodem, co robic w takim wypadku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji nie należy wpadać w panikę. Okres powinien się pojawić. Jeżeli jednak tak się nie stanie konieczny będzie ponowny cykl przyjmowania leku oraz ewentualna wizyta u ginekologa.