Negatywny test ciążowy, brak okresu, nieregularny cykl - ciąża?

Witam, pisze z zapytaniem i jednocześnie uzyskaniem rzetelnej porady. Moje cykle rozregulowały się po tym jak schudłam sporo i miałam stresy związane z pracą. Okres nie pojawił się ok 40 od tego czasu. Otrzymałam więc od gin. lek na wywołanie miesiączki. Generalnie cykl trwał zawsze u mnie 28-30 dni. 8 marca zaczął się okres (pod d*********) ok 25 marca kochałam się z partnerem i zsunęła się nam prezerwatywa. Na samym początku, nie doszło do wytrysku.

Dziś mamy 6 kwiecień i okresu nie ma. Wczoraj 5 kwietnia wykonałam test ciążowy z moczu porannego - wyszedł negatywnie. Trochę się martwię tą całą sytuacją.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Negatywny test ciążowy wykonany zgodnie z instrukcją w 10 dniu po stosunku zmniejsza prawie całkowicie szansę na to, że jest Pani w ciąży. Ogólnie zalecałabym wykonanie powtórnego testu ciążowego, najlepiej innego producenta, dnia następnego w celu upewnienia się.
Prawdopodobnie opóźnienie miesiączki związane jest z występującą u Pani nieregularnością cykli. Prawdopodobnie aktualny będzie znowu trwał ponad 30 dni.
Ważne by w związku z występującą nieregularnością cyklu była Pani pod stałą opieką swojego ginekologa. Jeśli nie uda się ich uregulować być może konieczne będą dokładniejsze badania hormonalne i bardziej celowane leczenie.
Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.