Negatywny test - dlaczego nie jestem w ciąży?

Witam. Mam 21 lat. Od 2 miesięcy stram się o dziecko. Co drugi dzień uprawiam seks z moim narzeczonym. Finał jest w środku. Był moment, że w ciągu jednego miesiąca miałam 2 razy okres. W Polsce lekarz stwierdził mi ciążę w 5 tygodniu. Dwa dni temu jak krwawiłam zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Co jest nie tak?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej doszło do poronienia na bardzo wczesnym etapie ciąży. Takie poronienia są dość częste, spowodowane wadami rozwojowymi płodu powstającymi w przypadkowy sposób. Nie oznacza to, że w przyszłości będzie miała Pani problemy z urodzeniem dziecka.

Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią i stwierdzi, czy nie konieczne będzie łyżeczkowanie. Proszę nie zaniedbać tej sprawy.

Pozdrawiam serdecznie!