Negatywny wynik testów ciążowych i brak miesiączki a ryzyko ciąży

Miesiąc temu zażyłam escapelle. Po 5 dniach wystąpiło krwawienie wyglądające jak miesiączka. Od tego czasu nie dostałam miesiączki. Wykonywałam testy ciążowe i wynik był negatywny. O czym może to świadczyć? Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Zażycie tzw. tabletki po wiążę się z jednorazowym przyjęciem bardzo dużej dawki hormonów, co może kompletnie rozregulować gospodarkę hormonalną organizmu kobiety i doprowadzić do opóźnień w menstruacji. Testy ciążowe wykonane miesiąc po stosunku dają bardzo mało fałszywych wyników, dlatego ryzyko ciąży jest w tym przypadku znikome.