Negatywny wynik testu

Wykonałam test 8 dni po stosunku - negatywny - oraz 14 dni po stosunku i również negatywny. Czy to jest wiarygodny wynik?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Jeżeli obydwa testy zostały prawidłowo wykonane, zgodnie z instrukcją i obydwa testy wyszły negatywnie, można przyjąć, że taki wynik jest wiarygodny. Rozumiem, że w pierwszym badaniu (ponieważ 8 dni to graniczny odstęp czasu), był zastosowany test, który dopuszcza taki czas od możliwej daty koncepcji.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!