Negatywny wynik testu a miesiączki brak

Witam.
Już sama nie wiem co mam myśleć? Otóż moje cykle trwają 32-33 dni, ostatnią miesiączkę miałam 18 stycznia, na początku lutego od 1 do 6 było współżycie (staramy się o dzidzię). Miesiączka powinna wystąpić ok 21 lutego jak dotychczas jej brak, ale robiła m testy i wszystkie wychodzą negatywnie. Pierwszy zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki, drugi trzy dni później, a trzeci wczoraj i wszystkie na -.

Czy jest jednak szansa, że testy mogą się mylić? Kilka dni po staraniach bolały mnie sutki, teraz bolą mnie całe piersi i są trochę nabrzmiałe, mam wodnisto - mleczne upławy.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli miesiączkowała Pani dotąd regularnie, to najpewniej jest Pani w ciąży. Domowe testy ciążowe w pierwszym okresie niestety często dają wynik fałszywie negatywny. Może Pani odczekać jeszcze kilka dni (np. trzy) i jeśli miesiączka nadal nie pojawi się, ponownie wykonać test (koniecznie z porannego moczu). Jeśli jednak chce Pani już teraz uzyskać pewność- może Pani wykonać test z krwi (badanie stężenia hCG we krwi, można o nie poprosić w praktycznie każdej przychodni). Test ten jest bardziej czuły od testu z moczu i daje wynik pozytywny już po 7-8 dniach po zapłodnieniu. Stężenie hCG powyżej 5mIU/ml świadczy o ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!