Negatywny wynik testu ciążowego a spóźniający się okres

stosunek uprawiałam 4 tygodnie temu doszło do wytrysku i wiem ze mój mąż wyciagnoł ale zpuznia mi sie okres a robiłam tes i wyszdł negatywny 2 razy wiec czego mam sie spodzieac
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Negatywny wynik testu raczej ciążę wyklucza. Dla pewności można wykonać oznaczenie z krwi. Spóźniający się okres może być wynikiem wahań hormonalnych.