Nerka gąbczasta i złóg w rzucie kielichów w wyniku USG

proszę o interpretację wyników kreatynina 0.68, GFR >60ml/min/1,73m2 nabłonki płaskie dość liczne,leukocyty 2-5wpw, bakterie dość liczne oraz nieliczne kryształy szczawianu wapnia, usg nerek sugerują prawą nerkę gąbczastą oraz niewielki złóg w rzucie kielichów dolnych dł.3,3mm
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nerka gąbczasta to uwarunkowana genetycznie anomalia w budowie narządu. Leczenie jest objawowe. Polega na zwalczaniu ognisk kamicy i unikaniu zakażeń dróg moczowych. Wynik badania jasno wskazuje również na kamicę nerkową oraz infekcję dróg moczowych.