Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerka prawa z cechami niewielkiego zastoju moczu w wyniku USG

Witam. Mój problem z nerkami rozpoczął się 3 lata temu... W poniedziałek idę do urologa. Ostatnie wyniki USG wykonane w szpitalu to: "Nerka prawa z cechami niewielkiego zastoju moczu: miedniczka do ok.15mm, kielichy do 5mm, bez ewidentnych ech złogów" Wyniki krwi i moczu są dobre. Co zonacza ten zastój?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Należy wykonać badania obrazowe np Urografię która jednoznacznie roztrzygnie problem. Może to być np miedniczka zewnątrznerkowa i poprostu Pani tak ma, a może być wada połączenia moczowodowo0miedniczkowego. Ze względu na młody wiek należy wyjaśnić to do końca.
Pozdrawiam

0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Samo baanie jest tylko badaniem Istota sprawy tkwi w rozmowie z pacientem i badaniu fizykalnym Jeli niema pani dolegliowsci to spokojnie moze pani isc do urologa za kilka dni

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy