Nerka prawa z cechami niewielkiego zastoju moczu w wyniku USG

Witam. Mój problem z nerkami rozpoczął się 3 lata temu... W poniedziałek idę do urologa. Ostatnie wyniki USG wykonane w szpitalu to: "Nerka prawa z cechami niewielkiego zastoju moczu: miedniczka do ok.15mm, kielichy do 5mm, bez ewidentnych ech złogów" Wyniki krwi i moczu są dobre. Co zonacza ten zastój?

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Należy wykonać badania obrazowe np Urografię która jednoznacznie roztrzygnie problem. Może to być np miedniczka zewnątrznerkowa i poprostu Pani tak ma, a może być wada połączenia moczowodowo0miedniczkowego. Ze względu na młody wiek należy wyjaśnić to do końca.
Pozdrawiam

Lek. Artur Jeliński Urolog

Samo baanie jest tylko badaniem Istota sprawy tkwi w rozmowie z pacientem i badaniu fizykalnym Jeli niema pani dolegliowsci to spokojnie moze pani isc do urologa za kilka dni